AG “Agrarpolitik”

aarbechtsgrupp-agrarpolitik-2016

Den Aarbechtsgrupp “Agrarpolitik” vun der LLJ um Jongbauerendag 2016 – hei mam Nationalaumônier Romain Richer (2.v.l.), Generalvikar Leo Wagener (2.v.r.) a Landwirtschaftsminister Fernand Etgen (1.v.r.)

Den Aarbechtsgrupp “Agrarpolitik” vun der Lëtzebuerger Landjugend a Jongbaueren a.s.b.l.

Den Aarbechtsgrupp “Agrarpolitik” vun der Lëtzebuerger Landjugend a Jongbaueren (LLJ) setzt sech zesummen aus Memberen, déi am Nationalcomité vun der LLJ vetruede sinn. Si versammelen sech zwee bis dräimol am Mount a bespriechen – ënner anerem – aktuell agrarpolitesch Entwécklungen op nationalem an europäeschem Plang. Si huele Stellung a schaffe Verbesserungsvirschléi aus. Doniewent sti regelméisseg Treffe mat de beruffsspezifesche Verwaltungen a Ministerien um Programm.

Dëse Gremium steet an direktem Kontakt mat der ekologescher Landwirtschaftsberodung vum OekoZenter Pafendall.

Den Aarbechtgrupp ass duerch d’Statute verflicht, regelméisseg dem Nationalcomité vun der LLJ e Bericht iwwer seng Aarbecht virzeleeën an e järleche Rapport d’activité op der Generalversammlung ze presentéieren.

 

Membere vum Aarbechtsgrupp “Agrarpolitik”

Jeff Boonenboonen.jeff@gmail.com
Charel Etringeretringercharel@hotmail.com
Laurent Frantzfrantzro@pt.lu
Christian Hahnkiki2_lu@yahoo.de
Franky Pellerpellerfranky@yahoo.de
Marc Roeder, Presidentmarcroeder@outlook.com
Fränz Schlechterschlfr@hotmail.com
Jeff Schmitjeff.schmit96@gmail.com
Pol Wagnerpol_wagener@hotmail.com
FacebookTwitter

Comments are closed.